Sait Fehmi Ağduk

İletişim Danışmanı

Sait Fehmi Ağduk

İletişim Danışmanı
sfagduk@gmail.com

Biyografi

“Yurttaşlar, kendileri için en iyi olanı, en iyi kendileri bilirler; peki kendilerini nasıl ifade ederler?” inanç ve sorusunun peşine takılmış gidiyor Sait Fehmi Ağduk. Onlarca ilde uygulanan, gözünün bebeği “1 Türkiye Hayali” çalışması üzerinden, yanıtların bir kısmına kavuşmanın mutluluğunu yaşıyor.

İstanbul ve Strasbourg Üniversitelerinde başladığı Arkeoloji ve Sanat Tarihi eğitimini bitirmedi. Lisans öğrenimini Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde tamamlayıp, yüksek lisans derecesini Orta Doğu Teknik Üniversitesi Felsefe Bölümü’nden aldı. Bu okullarda okumasa da olurdu. Merak ve heyecanını anne babasından aldı, İzmir Saint Joseph Lisesi’nde pekiştirdi. Asıl iki okulu onlardır.

2002 yılında Birleşmiş Milletler’de başladığı sivil toplum hayatına, on yıl boyunca Ulusal Demokratik Enstitü’de devam etti. Şimdi özgür ve serbest. Haftada bir Gazete Duvar’da ve memurcocugu.com adlı bloğunda ev, yol ve aile temaları üzerinden hayata dair yazılar yazıyor. Beş buçuk ve onyedi yaşlarında biri gergen diğeri ergen iki erkek çocuk babası. Birbirimizle nasıl bağ kurduğumuzu, iletiştiğimizi merak etmeye, araştırmaya devam ediyor.