Damla Özlüer

Hemzemin Çalışma Grubu Üyesi
İletişim Danışmanı / DNS Üyesi

Myra’nın ortağı ve Sosyal İletişim Projeleri Direktörü olan Özlüer, İzmir doğumlu ve Yakın Doğu Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunudur. BRT, Kanal T, Sabah ve aTV’de editörlük ve muhabirlik yaptıktan sonra reklam sektörüne geçen Özlüer, Myra’da, 11 yıldır ulusal ve uluslararası pek çok şirket ve sivil toplum kuruluşu ile çalışmış, çeşitli marka iletişimi ve kurumsal iletişim projelerinde danışmanlık, küratörlük, editörlük ve yöneticilik yapmıştır.

Kurumsal ve sosyal iletişim alanlarındaki deneyimlerini, çeşitli kurumlarda verdiği eğitimlerle paylaşmaktadır.

Aynı zamanda fantastik edebiyat üzerine çalışan Özlüer, bu alanda çevirmenlik ve editörlük yapmakta, Sabitfikir dergisi ve idefix web sitesinin fantastik edebiyat danışmanlığınının yanı sıra Agos ve Bianet’te edebiyat eleştirisi yazıları yazmaktadır.

Rauf Kösemen ile birlikte Açık Radyo’da “Hemzemin: Sosyal Fayda İletişimi Üzerine Fikirler, Örnekler, Tartışmalar…” programını sürdüren Özlüer, ortağı olduğu Myra’nın, Avrupa Birliği çapında kurulan ve sosyal fayda iletişimi alanında çalışan ajansları bir araya getiren DNS Network’e Türkiye’den davet edilen tek ajans olarak üyelik sürecini de yönetmiştir.