Hemzemin Pera Müzesi’nde!

27
May

VII. Hemzemin 7 Haziran’da DasDas’ta!

KIRILMA NOKTASI!

Sosyal Fayda İletişiminde Aciliyetler, İhtiyaçlar, Çözümler

7’nci Hemzemin, 7 Haziran 2022, Salı günü, DasDas’ta düzenleniyor. Alanında uzman konuşmacıları, sivil toplum kuruluşlarını, akademisyenleri, sosyal faydaya el veren şirketleri, medya mensupları ve iletişimcileri bir araya getiren Hemzemin, Myra Ajans tarafından, Kültür Ofisi Derneği, UNDP Türkiye ve DNS Network’ün katkısıyla gerçekleştiriliyor.

“Daha iyi bir sosyal fayda iletişimi,” hedefiyle yola çıkan Hemzemin, 2022’deki yedinci konferansında odağını pandemi sonrasında yükselen değişim taleplerine çeviriyor ve soruyor:

Pandemi ve iklim krizi ile el ele yürüyen eşitsizliklerin derinleşmesinde ve hak mücadelelerinde kırılma noktaları nerede? Farklı alanlarda doğaya ve topluma fayda sağlayan örnekler hangi kırılma noktalarıyla rotalarını yeniledi? Uluslararası krizlerle birlikte zorlaşan hak mücadelelerini yeni kırılma noktaları mı bekliyor? Pandemi sonrası derinleşen ekonomik krizle birlikte yavaşlayan sürdürülebilir kalkınma hedeflerinde kırılma noktaları yaşandı mı?

Herkesin refahı, gezegenin sağlığı için neler kırılmalı, neler korunmalı, neler kurulmalı? Eğitimden iklim krizine, toplumsal cinsiyet eşitliğinden çocuk haklarına, hayvan haklarından doğanın korunmasına, derin yoksulluktan göçe, kültürel mirası korumaktan insani güvenliğe kadar ortak meselelerimize kapsayıcı, yeni, sürdürülebilir çözümler getirmek mümkün mü?

Bu soruların ve daha fazlasının cevaplarını bulmak, alanın uzmanlarıyla birlikte düşünmek, tartışmak, yeni ilhamlar peşine düşmek ve farklı alanlardan gelen konuşmacıların deneyimlerini dinlemek için buluşacağımız 7’nci Hemzemin 07 Haziran 2022, Salı Günü DasDas’ta…