Serdar Paktin

Sosyal İletişim Stratejisti, Eğitmen

Serdar Paktin

Sosyal İletişim Stratejisti, Eğitmen
facebook-icon linkedin-icon
sp@paktin.com

Biyografi

Işıklar Askeri Lisesi’nden mezun oldu, Hava Harp Okulu’ndan ayrıldı. Dokuz Eylül Üniversitesi’nden mezun oldu. Fulbright Bursiyeri olarak New York’taki The New School for Social Research’te yüksek lisans yaptı. Orada, Bill ve Hillary Clinton ve Michael Bloomberg gibi politikacılara hizmet veren Whitman Insight Strategies’de çalıştı.

Türkiye’ye döndükten Stratejik Planlama Direktörlüğü, ardından 2011 Türkiye Genel Seçimlerinde Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilen seçim kampanyasında CHP için Sosyal Medya Stratejik Direktörlüğü yaptı. Change.org Türkiye’nin ilk yılında Kampanya Uzmanı olarak çalıştı ve birçok başarılı kampanyaya destek oldu. Yeni Harman Dergisi, GQ Dergisi, Heinrich Böll Enstitüsü’nün Perspectives Dergisi gibi yayınlara makaleler yazıyor. 2014 yılı boyunca, Polonya Kültür Enstitüsü için Türkiye-Polonya İlişkilerinin 600. Yılı Kutlamaları kapsamında stratejik iletişim danışmanlığı yaptı.

Şu anda, Kadir Has Üniversitesi’nde Online İtibar Yönetimi dersi veriyor, Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) ile kaynak geliştirme kampanyaları planlıyor, uluslararası markalar için semiyotik araştırmalar yapıyor. Genel olarak, sosyal fayda sağlayacak hareketler, oluşumlar ve deneyimler yaratmak için çalışıyor.