Serdar Paktin

Hemzemin Çalışma Grubu Üyesi
Sosyal İletişim Stratejisti Eğitmen

Askeri Lise ve Hava Harp Okulu eğitiminden sonra, ​Dokuz Eylül Üniversitesi’nde ​​Amerikan Kültürü ve Edebiyatı lisans​ derecesi​ ve​ ardından​ Fulbright bursuyla New York’taki The New School for Social Research Üniversitesi’nde İnterdisipliner Çalışmalar yüksek lisansı yaptı. Profesyonel kariyerinde Luxury Files, Arena Dergisi gibi uluslararası dergilerde editörlük; GQ, XOXO, Akşam Gazetesi, Yeni Harman, Perspectives gibi dergilerde yazarlık yaptı. İnternet ve Sokak ve ayrıca İnter@ktivist isimli akademik kitaplarda makaleleri yayınlandı.

Şu anda kurucusu olduğu PAKT ​insight+imagination bünyesinde yaratıcı iletişim stratejileri ve kavramsal iletişim (göstergebilim) danışmanlığı yapıyor. Aynı zamanda, Kadir Has Üniversitesi’nde öğretim görevlisi sıfatıyla “Online İtibar Yönetimi” ve “Sosyal Fayda İletişimi” dersleri veriyor.

Yeni ve yaratıcı deneyimler kurgulamak ve çok algılı (multi-sensory) ortamlar sağlayarak, insan deneyimlerini anlamlı iletişim alanlarına dönüştürmek için çalışmalar ve danışmanlık yapıyor. Ayrıca, kurucularından birisi olduğu Temaset Etkinlik Ajansı’nın ilk projesi olan Tasty Cinema etkinlik formatı ​çerçevesinde koku ve tat duyularını dahil eden deneyimler tasarlıyor.