Korku ve Umut Sarkacında Sosyal Fayda İletişimi

HemzeminHaber-01
8
Nis

Korku ve Umut Sarkacında Sosyal Fayda İletişimi

Türkiye’nin tek sosyal fayda iletişimi konferansı Hemzemin, 12 Nisan Salı günü, Pera Müzesi’nde ikinci kez düzenleniyor. Konferansın bu yılki teması “Korku ve Umut Sarkacında Sosyal Fayda İletişimi”. Alanında uzman konuşmacıları sivil toplum kuruluşu temsilcileri, akademisyenler, medya mensupları ve iletişimcilerle bir araya getiren Hemzemin, Myra Ajans tarafından, Borusan Holding ana sponsorluğunda ve Yaşama dair Vakıf’ın destekleriyle gerçekleşiyor.

“Daha İyi Bir Sivil Toplum İletişimi İçin Deneyim Paylaşımı” hedefiyle yola çıkan Hemzemin’in ikinci konferansı, “Korku ve Umut Sarkacında Sosyal Fayda İletişimi” başlığı altında ve 12 Nisan 2016 Salı günü, Pera Müzesi’nde düzenlenecek.

Çeşitli alanlardan konuşmacılar, sosyal fayda meseleleri için “kıyamet senaryoları ve kolay çözüm beklentileri arasında” salınan iletişim projeleri hızla artarken, hakikati anlamak ve anlatmanın zorlukları üzerine deneyim ve birikimlerini aktaracaklar.

Sosyal fayda projeleri ve sivil toplum kurumları için tasarım ve iletişim hizmeti veren Myra’nın girişimi ve Yaşama Dair Vakıf’ın desteğiyle yapılan konferansın ana sponsoru Borusan Holding.

Yurt içi ve yurt dışından alanında öncü konuşmacıların yer alacağı konferans, sivil toplum kuruluşları, uzmanlar, akademisyenler, medya mensupları ve iletişimcilerin katılımına açık. Davetlilerin ücretsiz olarak katılabileceği konferansın hazırlık faaliyetlerini sosyal fayda iletişimi alanından uzmanların oluşturduğu bir çalışma grubu yürütüyor.

Sınırlı sayıda yer olan konferansa katılım için kayıt yaptırmak gerekiyor.