Fotoğraf Galerisi

4. Hemzemin Konferans, 18 Aralık 2018

"Nasihate Dönüşen Musibetler" başlığıyla, Pera Müzesi Oditoryumu'nda gerçekleşti.

3. Hemzemin Konferans, 2 Mart 2017

"Şirketim, Sosyalim, Sorumluyum!" başlığıyla, Pera Müzesi Oditoryumu'nda gerçekleşti.

2. Hemzemin Konferans, 12 Nisan 2016

"Korku ve Umut Sarkacında Sosyal Fayda İletişimi" başlığıyla, Pera Müzesi Oditoryumu'nda gerçekleşti.

1. Hemzemin Konferans, 26 Şubat 2015

Sivil toplum kuruluşu temsilcileri, akademisyenler ve iletişimcilerin bir araya geldiği konferans, Türkiye’de sosyal fayda iletişimi kavramını ilk kez tartışmaya açıyor ve alanında öncü isimlerin konuşmalarıyla ele aldı. “Daha İyi Bir Sosyal Fayda İletişimi için Deneyim Paylaşımı” hedefiyle Myra Ajans’ın girişimleriyle başlatılan Hemzemin, Borusan Holding’in ana sponsorluğunda ve bu alanda çalışan Avrupalı ajansları bir araya getiren DNS Network’ün katılımıyla düzenlendi.

Proje Gümüşse Bağış Altındır Paneli, 25 Şubat 2015

Bağışçılar ve gönüllüler sivil toplum kuruluşlarının öncelikli paydaşları arasında yer alıyor. Online ve yüz yüze kaynak geliştirme yöntemlerinin STK’lar için giderek daha önemli hale geldiği bir ortamda bağışçılarla daha etkili ve sürdürülebilir iletişim kurmanın yolları nelerdir? — Kaynak geliştirme ve bağışçı ilişkilerinde iletişimin rolü nedir? — Bağışçılarla iletişim kurmak ya da var olan ilişkiyi güçlendirmek için neler yapılabilir? — Kitle fonlama modellerinde başarı elde etmek için nelere dikkat edilmeli? Yukarıdaki sorulara yanıt aradığımız bu panelde, STK’ların kullandığı farklı kaynak geliştirme modelleri üzerine tartışıldı ve bu modeller çerçevesinde bağışçı ilişkilerinde iletişimin rolü konuşuldu. Panel, 25 Şubat 2015'te Cezayir Etkinlik Salonları'nda gerçekleştirildi.

Sivil Toplum İletişiminde Hikaye Anlatıcılığı Atölyesi, 25 Şubat 2015

Bir proje, bir STK iletişimi sadece basın bülteni yazmak ve bildiri dağıtmak değildir. Etkili bir STK iletişimi için insanların gönlüne dokunacak bir anlatıcılık becerisine sahip olmak gerekir. Sivil Toplum İletişiminde Hikaye Anlatıcılığı Atölyesi'nde hikâye anlatıcılığı bir iletişim aracı olarak nasıl kullanabileceğimize dair pratik bilgiler paylaşıldı, katılımcılar atölyede ilham veren örnekler görme fırsatı buldu. Atölye, 25 Şubat 2015'te Cezayir Etkinlik Salonları'nda gerçekleştirildi.

FORUM: STK'lar Kanaat ve Kararları Nasıl Etkiler?, 25 Şubat 2015

STK’lar yurttaşların kanaatlerini, kamunun ve siyasetin ise kararlarını etkilemeye çalışıyorlar. Ancak araştırmalar Türkiye’de STK’ların kendi çevrelerinde toplananların dışındaki kesimleri ve kararları etkileyemediğini gösteriyor. STK'lar Kanaat ve Kararları Nasıl Etkiler Forumu'nda, STK temsilcileri, temsil ettikleri meseleleri ve taleplerini yurttaşlara aktarmada ve karar süreçlerinde etkili kılmada ne tür yollar izleyebileceklerini tartıştılar. Forum, 25 Şubat 2015'te Cezayir Etkinlik Salonları'nda gerçekleştirildi.