Avrupalı Sosyal Fayda Reklamcıları Türkiye’de Buluşuyor

DNShaber-web
20
Oca

Avrupalı Sosyal Fayda Reklamcıları Türkiye’de Buluşuyor

Hemzemin Sosyal Fayda İletişimi Konferansı Hemzemin, Avrupa’da “sosyal fayda iletişimi” alanına odaklanmış ajansların oluşturduğu DNS Network’ten 6 konuşmacıyı ağırlıyor.

DNS (Do Not Smile) Network’ü nedir?

DNS (Do Not Smile) Avrupa’daki yedi ülkeden, sivil toplum iletişimi ve sürdürülebilirlik üzerine uzmanlaşmış iletişim ajanslarının oluşturduğu bir birlik. (www.donotsmile.com)

DNS Network’e üye ajanslar arasında Creative Concern (Manchester, İngiltere), Tipping Points (Bonn, Almanya), SilverBack (Roma, İtalya), Sidiese (Paris, Fransa), Revolve Media (Brüksel, Belçika), Goodvertising (Kopenhag, Danimarka) ve Myra (İstanbul, Türkiye) bulunuyor.

Her ülkeden sadece bir ajansın kabul edildiği, sivil toplum ve sürdürülebilirlik alanında “sosyal fayda iletişimi” üzerine odaklanmış ajansların bilgi ve deneyim paylaşımı amacıyla bir araya geldiği birlik, en son Manchester Üniversitesi ile birlikte “Food, Cities and Human Behaviour / Yiyecek, Kentler ve İnsan Davranışları” başlıklı bir toplantı düzenledi. Avrupa’nın çeşitli yerlerinden akademisyenleri, sivil toplum kuruluşlarını ve birlik üyesi ajansları bir araya getiren toplantıda konuşmacılar sosyal fayda alanındaki deneyimlerini paylaştı.
(http://ontheplatform.org.uk/article/platform-live-food-cities-and-human-behaviour)